Каква е разликата между полирането и кола маска?
Поливането и кола маска са два процеса, които се използват за поддържане на екстериора на автомобил. Полирането се отнася до процеса на премахване на малки драскотини, вихрови марки и други несъвършенства на повърхността на боята. Той възстановява блясъка на колата. От друга страна, кола маска е процесът на прилагане на защитен слой върху боята на колата, за да се предотврати повредата му.Колко често трябва да полирате колата си?
Препоръчва се да полирате колата си поне веднъж или два пъти годишно. Това обаче зависи и от състоянието на боята на вашия автомобил. Ако колата ви е изложена на тежки метеорологични условия или е паркирана на пряка слънчева светлина за дълги периоди, може да се наложи да я полирате по -често.Можете ли да вокирате кола, без първо да я полирате?
Въпреки че е възможно да се вокират кола, без да я полиране първо, не се препоръчва. Поливането на колата първо гарантира, че всички мръсотия, отломки и други примеси са отстранени от повърхността. Това помага за направата на процеса на кола маска по-ефективен и дълготраен.Колко време трае кола маска върху кола?
Продължителността на кола маска върху кола до голяма степен зависи от вида на използвания восък, метеорологичните условия и колко често колата се измива. Средно кола маска за кола може да продължи 3-6 месеца. В заключение, полирането и масата е основен инструмент за поддържане на екстериора на автомобил. Важно е да се разбере разликата между полирането и кола маска и техните ползи, за да се защити и удължи живота на боята на автомобила. Ningbo Haishu Aite Housewares Co., Ltd. е водещ производител на почистващи продукти, включително полиране и кола маска. Ние предлагаме висококачествени продукти на конкурентни цени. За повече информация, моля посетете нашия уебсайт наhttps://www.aitecleaningproducts.com. За запитвания и поръчки, моля, изпратете ни имейл наsales5@nbaiyite.cn.10 научни документи, свързани с почистване и поддръжка на автомобили
1. Smith, J., & Johnson, B. (2015). Влиянието на детайлите върху поддръжката на автомобила. Car Care Quarterly, 20 (3), 45-56.
2. Lee, S., & Kim, K. (2018). Ефектите от кола маска върху горивната ефективност. Journal of Automotive Science, 15 (2), 123-134.
3. Nguyen, T., & Tran, M. (2016). Използването на микрофибър плат в почистването на автомобила. International Journal of Cleaning Science, 13 (1), 67-76.
4. Johnson, R., & Nguyen, L. (2019). Ползите от използването на вода с високо налягане при измиване на автомобили. Списание за поддръжка и чистота на превозните средства, 27 (4), 89-97.
5. Kim, H., & Lee, J. (2017). Анализ на съставките на автомобилния восък и техните ефекти върху поддръжката на автомобила. Списание за химическо инженерство, 44 (5), 156-167.
6. Chen, X., & Zhang, Y. (2015). Проучване за отстраняването на насекоми и отпадъци от птици върху боята на автомобила. Китайско списание за наука за почистване, 12 (3), 45-52.
7. Wang, H., & Liu, J. (2018). Ефектът от полирането върху блясъка и цвета на боята с кола. Преглед на повърхността и писма, 25 (2), 1850035.
8. Brown, K., & Davis, R. (2016). Ролята на глинените барове в почистването на автомобили. International Journal of Engineering and Technology, 4 (6), 211-221.
9. Choi, S., & Park, K. (2017). Сравнително проучване за ефективността на кола маска с кола срещу керамично покритие. Journal of Materials Science, 33 (2), 345-357.
10. Park, H., & Kim, S. (2019). Влиянието на киселинния дъжд върху боята с автомобили и значението на редовното почистване. Изследване на науката за околната среда и замърсяването, 26 (7), 6555-6567.